Internetinio puslapio autoritetas

Internetinio puslapio autoritetas

Internetinių projektų yra prikurta begalės, vieni geri, kiti mažiau. Kaip nustatyti kiekvieno lygį? Plačiai paplitęs trumpinys ir Lietuvoje yra PA. Internetinio puslapio autoritetas, dar kitaip vadinamas svoris, anglų kalboje „Page Authority“ – PA. Kas domisi jau žino šio įrankio paskirtį, tie kam dar neteko, gali susipažinti su informacija.

Internetinio puslapio autoritetas

PA – puslapio autoritetas, kas tai? Kam anglų kalba nėra svetima gali ir patys pasidomėti informacija moz.com puslapyje. Nemokamai pasitikrinti savo projekto ar svetainės autoriteto lygį galite čia: https://smallseotools.com/domain-authority-checker/. Kaip matote, kiekvienas skaičius turi savo reikšmę. Šiuo metu mes kalbame apie kairėje pusėje, raudoname fone pateikiamą skaičių. „Page Authority“ yra „MOZ“ sukurtas įrankis, kuris padeda tiek svetainių ar projektų kūrėjams, tiek savininkams. Įrankis pateikia informaciją apie konkretų puslapį, kuris randasi paieškos sistemos puslapiuose (SERP). Naudinga informacija padeda ir yra naudingas ir puslapių optimizavimo SEO paslaugas teikiantiems. Naudinga žinoti, kad PA skaičiai svyruoja nuo 1, kuris jau būna įsigyjant domeną ir siekia iki 100. Taigi, Jūsų turimas puslapis yra reitinguojamas šimtabalėje sistemoje.

Naudinga pasidomėti:

 

Kaip mini pats kūrėjas „MOZ“, PA remiasi internetinio indeksavimo rezultatais ir reaguoja į tam tikrus veiksnius, kurių yra ne vienas dešimtis. Įrankis naudoja algoritmą, kuris palaipsniui tobulėja ar yra tobulinamas, jei yra reikalingas ir specialistų įsikišimas. Apdorojus „SERP“ rezultatus, kurių yra tūkstančiais, PA pateikia ir reitingavimo balus, kurie atsispindi jau ankščiau minėtuose skaičiuose raudoname fone.

Puslapio PA gerinimas

Pasak įrankio gamintojo „MOZ“, visi internetinėje paieškoje (SERP) esantys puslapiai yra vertinami logaritminėje skalėje nuo vieno iki šimto. Ir naudinga žinoti, kad pagerinti svetainės PA nuo 15 iki 30 yra ženkliai lengviau, nei išlaikyti 50 lygį ar jį pakelti iš 70 iki 80. Kadangi algoritmas yra atnaujinamas nuolat, yra atliekami skaičiavimai, todėl savininkai ar specialistai, kaskart gali pastebėti ir vertinimų reitingų svyravimus.

Koks PA yra geras

„MOZ“ teigia, kad nėra tikslinga puslapius ir autoritetus skirstyti į gerą ar blogą. Tai yra lyginamasis metodas, todėl nereikėtu galvoti, kad mažas balas yra blogas. Algoritmas tikrina informacijos svarbą vartotojams, atlieka kitus patikrinimus ir aukščiau gali iškelti net ir mažą reitingo balą turinčius puslapius vienoje ar kitoje srityje. Informatyviai parašytas straipsnis gali atsidurti aukščiausioje pozicijoje net ir tada, kai pats puslapis randasi paieškos (SERP) 50-90 pozicijoje.

Puslapio ir domeno autoriteto ryšys

Nors PA matuoja ir fiksuoja tik vieno puslapio pranašumą prieš kitus, ryšys tarp domeno autoriteto ir puslapio yra. Domeno autoritetas (DA) tikrina ir matuoja tiek domeno, tiek ir subdomeno stiprumą. Veiksmas vyksta pagal tą pačią metodiką, todėl rezultatai gali būti labiau panašūs nei skirtingi.

Puslapio matavimai ir PA

Kadangi „MOZ“ kurtas algoritmas vertina internetinį puslapį, jis įvertina ir kiekvieną puslapyje esančią skiltį. Bendras rezultatas dėl aptiktų ir fiksuotų įeinančių bei atgalinių nuorodų skaičių, puslapio techninę būklę, esančių klaidų skaičių ir daug kitų kriterijų ir atsispindi PA reitinge. Svarbu žinoti, kad šis reitingavimas ir algoritmas neatsižvelgia į puslapiuose esančių naudojamų raktažodžių kiekį ir jų stiprumą optimizavus. Todėl, „MOZ“ rekomenduoja PA reitingus tik palyginti su konkurentais tarpusavyje ir rezultatų nevertinti kaip konkretų rezultatą asmeninėje statistikoje.

Kaip didinti PA

Kadangi, naujai nupirktas domenas ir sukurtas puslapis turi vos 1 PA, jį naudinga didinti. Augantis puslapio svoris leidžia artėti prie konkurencinės zonos paieškoje (SERP) ir siekti aukštesnių rezultatų. Todėl daugeliui kyla aktualus klausimas, kaip didinti puslapio PA? Kaip teikia Google produktas „MOZ“, tai galima atlikti gerinant puslapio skilčių tarpusavio jungtis (nuorodas), naudojant didesnį autoritetą turinčių puslapių pagalbą, iš jų gaunant atgalines nuorodas į skiltį ar visą puslapį (domeną). Atgalines nuorodos ateinančios iš aukštesnį PA turinčio puslapio pagerina ir naujai sukurtų puslapių reitingus paieškoje (SERP).

Kodėl keičiasi puslapio PA

Kaip ie minėta aukščiau, puslapio reitingas – PA, ar svoris paieškoje „SERP“ svyruoja dažnai. Tam yra labai daug priežasčių, kuriuos sudėtinga išvardinti vieno prisėdimo metu. Todėl galime tik prižadėti, kad tuos veiksnius pabandysime „pačiupinėti visus“ ir aptarti. „Prabėgom“ galima tik paminėti, kad tai gali būti ir naujos informacijos puslapyje įkėlimas, vaizdiniai failai, nuotraukos ar įdiegti nauji „moduliai“ papildomų svetainėje funkcijų atlikimui.

Naudinga informacija, pradėkite atrasti – SEO.itturas.lt

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.