Atgalinės nuorodos verslo optimizavimui

|

|

|

|

Atgalinės nuorodos verslui – pradedantiems verslą, planuojantiems jį stiprinti ir norintiems siekti dar didesnės sėkmės. Auginkite lankytojų skaičių internetiniame puslapyje, bloguose, projektuose. Didinkite srautus, pardavimus, paslaugų žinomumą bei pelną. Sužinokite kokiais būdais galima kuriamos arba gaunamos atgalinės nuorodos.

Atgalinės nuorodos verslui

atgalinės nuorodos verlui

 

Greičiausiai, privalu pradėti nuo atgalinės nuorodos sąvokos ir naudos. Jei ieškote informacijos, kur naudinga ieškoti grįžtančių nuorodų ir ar galima jas sukurti patiems ar užsisakyti profesionalias paslaugas. Apsilankėte ten, kur gausite visą informaciją. Taigi, atgalinės nuorodos yra į Jūsų internetinį puslapį ateinančios nuorodos iš kitų svetainių, internetinių projektų, blogų. Nemokamai pasitikrinti galima čia: https://ahrefs.com/backlink-checker/. Kur gauti nuorodų:

 • Kokybiškas susikurti patiems;
 • Užsisakyti profesionalių specialistų paslaugą;

 Atgalinių nuorodų nauda

optimizavimas

Kiekvienas internetinį verslą kuriantis ar jau turintis verslininkas tikisi gauti kuo didesnės naudos iš verslo. Todėl neretai nusiviliama. Kai naujai kurtas projektas ar puslapis, „paleistas“ į paieškos sistemą (Google, Bing ar Yahoo) tiesiog „išnyksta“. Jis nėra atrandamas paieškoje, o jei ir atrandamas, tai vos TOP 100 viduryje ar net pabaigoje. Mums patikęs įrankis raktažodžių pozicijų tikrinimui – https://www.serprobot.com/. Tokie rezultatai nuvilia ypač tuos, kurie tikėjo ir dideles ambicijas siejo su internetinio verslo sėkme tik pradėjus. Kad naujas puslapis pritrauks daug lankytojų, pirkėjų, o su jais sparčiai augs ir pelnas. Lygiai taip pat, kaip ir tyliai atidarius naują kavinę skersgatvyje, nesulauksite lankytojų iškart. Užsuks tik atsitiktinai, praeinantys smalsautojai. Taip ir Jūsų svetainėje internete. Joje lankysitės tik Jūs ir paieškos sistemų „botai“. Nuorodos naudojamos naujų projektų stiprinimui, senei veikiančių stiprinimui, lankomumo didinimui, puslapių autoriteto auginimui, iškėlimui, konkurentų lenkimui paieškoje.

Kas pasikeis

Pasinaudojus saugiomis ir efektyviomis SEO.itturas.lt priemonėmis – grįžtančiomis į puslapį nuorodomis Jūs pagerinsite:

 • DA (Domain Authority) – domeno autoritetas;
 • PA (Page Authority) – puslapio autoritetas;
 • TF (Trust Flow);
 • MR (Moz Rank);
 • MQB (Moz Quality BackLinks);
 • AR (Alexa Rank);

Aukščiau išvardinti kriterijai yra svarbūs, jei norite tapti konkurencingais Google, Bing ar Yahoo paieškos sistemose. Bet koks pokytis į teigiamą pusę yra didelis žingsnis dar didesnės internetinio verslo sėkmės link. Pokyčius galima fiksuoti vienu populiariausių įrankių majestic.com. Naudinga atminti, kad itin aukštos ir tikslios kokybės įrankiai yra mokami, nors kai kurie siūlo 30 dienų įrankio nemokamo išbandymo laikotarpį. Pasinaudosite tuo, ar ne, spręsti Jums.

Svarbu

Naudinga žinoti, kad atgalinės nuorodos verslui sudaro apie 60-70 procentų Jūsų verslo sėkmės. Jos gali būti aktyvios ir neaktyvios (Dofollow ir Nofollow). Jos yra naudingos beveik vienodai. Neturint nuorodų iš išorės, verslas liks toje pačioje vietoje kaip ir buvo prieš internetinio puslapio sukūrimą. Atmintina, kad atgalines nuorodas naudinga panaudoti ir įvairių tinklaraščių (blogų), informacinių puslapių stiprinimui. Tai ypač aktualu, jei iš blogo yra daug „išeinančių” nuorodų. Greičiausiai žinote, kad, kai grįžtančių ir išeinančių nuorodų skaičius pradeda skirtis išeinančių naudai, blogo ar informacinio puslapio autoritetas pradeda kristi, prarandamos ir pozicijos paieškoje.

Kaip gauti grįžtančių nuorodų

Nuorodas galite susikurti patys

Erdvių, kuriose galima susikurti grįžtančias nuorodas yra gan daug. Todėl kurti ir stiprinti savo verslą galima ir patiems. Kyla klausimas, kur galima susikurti tokias nuorodas? Grįžtančių nuorodų galima gauti iš:

 • Socialiniai tinklai;
 • Specializuoti internetiniai naujienų puslapiai;
 • Lietuvos verslo įmonių katalogai;
 • Naujienų puslapiai, portalai;
 • Skelbimų lentos;
 • Straipsnių talpinimas kataloguose;
 • Komentavimas po panašia tematika straipsniais;
 • Blogų kūrimas ir juose straipsnių rašymas;

Socialiniai tinklai

grįžtančioskokybiskos nuorodosatgalines nuorodos

Tikėtina, kad kelis populiariausius pasaulyje socialinius tinklus išvardinti galėtumėte. Taip, tai kone pagrindiniai: Instagram, Facebook, Twitter, Linkedin, Pinterest, Flicr, OK, VK, YouTube ir daugybė kitų ne ką mažiau populiarių. Spėkite tik jungtis ir pradėti aktyvią informacijos sklaidą ir verslo puslapis kiekviename iš tinklų sulauks susidomėjimo, todėl atsiranda didesnė tikimybė pritraukti dar papildomą lankytojų srautą verslo puslapyje. Klientai, kurie susidomės Jūsų paslaugomis ar preke, seks nuoroda, kuri ir atves būsimus pirkėjus. Ankščiai tik klausytojais ar žiūrovais YouTube buvę gali sukurti ir savo kanalą. Naudingas gyvas pranešimas ir patalpintas veiksmo video taip pat neša naudą ir kuria grįžtamąją vertą Jūsų internetiniam verslui.

Specializuoti naujienų puslapiai

atgalines nuorodosnuorodos

Jei pamenate, prieš metus užsidarė daug metų egzistavęs Dmoz puslapis. Į kurį tikėjosi patekti kone visi internetinių projektų ar puslapių savininkai. Bet be šio puslapio yra daugybė kitų. Tereikia tik paieškoti. Specializuoti reiškia, kad temos yra susiaurintos iki minimumo ir paimta tik konkreti. Pavyzdžiui, statybos ir statybinės medžiagos – Boxe.lt, viskasnamams.lt, manonamai.lt, namų planavimas, projektavimas, sveikatos klausimai, keleivių pervežimas, patarimai sodininkams bei ūkininkams ir kt. Todėl prašyti atgalinės nuorodos verslui yra naudinga, jei radote tematiką, kuri atitinka Jūsų verslo sritį, prekių ar paslaugų grupę. Taipogi, neatmeskite galimybės naudingų bei kokybiškų nuorodų ieškoti ir tarptautinėje erdvėje. Amerika, Kinija, Japonija, Rusija ir kitos didelės šalys turi gan didelius resursus. Jų internetinėje erdvėje galima rasti aktualių naujienų svetaines į kurias, naujienas įkelia ne redaktoriai, bet patys lankytojai. Pasirinkus aktualią temą, pažymėjus nuorodą ir nusiuntus straipsnį, galima sulaukti gan stiprios atgalinės nuorodos verslui.

 

Lietuvos įmonių katalogai

kryžminės nuorodosnuorodos

Kai verslininkai įsteigia naują bendrovę verslui, įmonės rekvizitai yra įtraukiami į katalogus. Tokiuose kataloguose randasi visos Lietuvos įmonių duomenys. Be įmonės kodo, PVM kodo bei registracijos vietos ir kontaktų yra dar ir dalis informacijos, kuri apibūdina įmonės veiklą. Todėl naudinga patiems būti aktyviems ir prisijungus prie savo įmonės paskyros aprašyti jos veiklą ar prekes kaip įmanoma tiksliau. Kataloguose prekių ar paslaugų ieškantys gali atrasti ir Jūsų pateiktą informaciją, pasiskambinti ar apsilankyti internetinėje svetainėje. Greičiausiai jau esate susipažinę su keliais pagrindiniais, kuriuose gali būti ir Jūsų įmonės informacija: rekvizitai.lt, 118.lt, imones.lt, 1551.lt, visalietuva.lt ir kt.

Naujienų puslapiai, laikraščiai

atgalines nuorodoskokybiškos atgalinės nuorodossaugios atgalines nuorodossaugios nuorodos

Ne vieną populiarų dienrašty galėtų įvardinti kone kiekvienas šiuolaikiškas lietuvis. Tai Delfi, Lrytas, 15 min., Alfa, Diena, TV3, Klaipėda, Alio, Vakarų Ekspresas ir kiti. Bet atidžiau paieškojus galima rasti ir mažesnių laikraštukų, bet ne ką naudingų. Tai, Pajūrio kraštas, Mūsų Žodis, laikraštis Banga, Žemaitis, Plungės Žinios, Santarvė, Būdas Žemaičių ir dar daugybė kitų, kuriuos galima rasti įdėjus pastangų. Juose galima patalpinti straipsnį, kuriame bus aktyvi ir atgalinė nuoroda, ko ir tikitės atlikdami tokius veiksmus.

Skelbimų svetainės

saugios nuorodosatgalines nuorodosatgalines nuorodos

Nereikėtų pamiršti ar į šoną nustumti ir svetainių, į kuriose galima patalpinti skelbimą, pateikiant telefono numerį, el. pašto adresą ir žinoma, internetinio puslapio adresą. Nors daugelio svetainių nuorodos yra „Nofollow“, Jūs bet kokiu atveju sukursite nuorodą, kuri veiks kaip atgalinis ryšys tarp skelbimų lentos lankytojų ir Jūsų svetainės. Taip gausite ne tik nuorodą, bet sulauksite ir daugiau lankytojų. Lietuvoje veikia tokie nemokami skelbimai kaip: Hipis.lt, Alio.lt (nuorodos iš šio portalo yra „Dofollow“), Skelbiu, skelbimai, Skelbk, Plius ir kt.

Straipsnių talpinimas bloguose

Nors daugelis blogų siūlo juose talpinti straipsnius, dauguma jų už grįžtančias nuorodas ima tam tikrą mokestį. Vieni apmoka nuorodos aktyvumą metams, kiti mažina iki 1 mėnesio. Bet yra ir nemokamų, kuriuose, unikalus Jūsų straipsnis bus patalpintas nemokamai. Nors lygiai taip pat kaip su blogų kūrimu, tokia pat situacija gali nutikti ir nemokamai patalpinus straipsnį, paslaugos ar nuorodos gali būti apmokestintos. Tad turint kokias 10 ar 20 grįžtančių nuorodų teks spręsti klausimą, paslaugą pratęsti ir susimokėti ar paslaugos atsisakyti. Nuorodos į Jūsų puslapį bus panaikintos, prarasite tas 10 ar 20 linkų.

Komentarai turi grįžtamą ryšį

Greičiausiai teko susidurti ir pastebėti, kai apsilankius įvairiose svetainėse su informacija, straipsnio apačioje yra randama komentavimo forma. Jis yra skirta nuomonės ar pastaboms išsakymui. Ir jei domėjotės atidžiau, daugelis komentavimo formų turi 3 laukelius, kuriuos galima užpildyti:

 • Vardas;
 • Elektroninis paštas;
 • Internetinio puslapio adresas.

Spėjame, kad perskaitę paskutinį laukelio aprašymą supratote, kad pakomentavus ir patalpinus komentarą, galima sukurti dar vieną papildomą grįžtančią nuorodą. Žinoma, yra tokių administratorių, kurie komentarus nukreipia į „spam“ skiltį, bet yra ir tokių, kurie nesureikšmina aktyvių nuorodų net ir tada, kai komentarą palieka konkurentai J Tad, bandydami laimę ir komentuodami po straipsniais su Jums tinkančia tema, galite tikėtis, kad iš 10 pateiktų, bus patvirtintas bent vienas. Tai, taip pat pasiekimas. Į pliusą gi, ne į minusą, o ir Jūsų internetinis puslapis bus linku pilnesnis. Tik svarbu atminti, kad tai, kas per daug yra „nesveika”. Ši taisyklė tinka ir per daug komentuojantiems. Tokie veiksmai yra vadinami „spaminimu” ir paieškos sistemos „robotai” pažymi tai.

Blogų kūrimas ir straipsnių rašymas

atgalinės nuorodosgrįžtamos nuorodos

Nors nemokamų blogų galima susikurti ir Lietuvoje, daugelis profesionalių paslaugų specialistų renkasi patikimas ir tarptautines erdves. Niekada nenusisukantys ir visada padedantys naujų blogų kūrėjams – WordPress.com, Blogger.com, Weebly.com, LiveJournal.com, Wix.com, Medium.com, Unicum.lt, Zzona.lt, forumup.lt ir kt. Taip pat galima bandyti „įsikurti“ ir lietuviškose: rakshtys.blogas.lt, blogr.lt, bilietai.popo.lt, nemokamas straipsnių talpinimas – tavosiena.lt ir kt. Nors svarbu atminti, kad naudojantis trečiųjų šalių paslaugomis nėra garantijų, kad po kelių metų jie neišnyks arba nepakeis politikos dėl nemokamų paslaugų apmokestinimo.

Nuorodas sukurs profesionalai

Pritrūkusiems idėjų ar laiko nuorodų kūrimui ar pastebėjusiems, kad jų veiksmai neduoda jokios naudos, paslaugas gali užsisakyti pas profesionalius specialistus. Specialistai siūlo kelis grįžtančių nuorodų variantus:

 • Nuorodos iš blogų apačios – footer‘io;
 • Nuorodos sukuriamos patalpintame straipsnyje bloge;

Nuorodos iš footer‘io

Šio tipo nuorodos yra internetinio puslapio stiprinimui. Naujas internetinis puslapis, iš to, kuriame yra patalpinta aktyvi grįžtančioji nuoroda gauna palaikymą bendram svetainės autoriteto kėlimui. Raktažodžių kėlimui, toks veiksmas nėra tinkamas.

Nuoroda patalpinta straipsnyje

Išsėmus visų nemokamų straipsnių talpinimo paslaugų resursus naudinga pasižvalgyti ir mokamų paslaugų sektoriuje. Specialistai siūlo rinktis straipsnių talpinimo paslaugą, kuri sukuria grįžtančią nuorodą į užsakovo puslapį. Tokios nuorodos bus kokybiškos ir nekainuojančios daug, bet talpinamos ir aktyviomis paliekamos visam laikui. Todėl netapsite abonentais prieš savo valią.

Naudinga žinoti

nuorodos

Procesas, kai yra kuriamos ar užsisakomos grįžtamosios nuorodos yra pradedamas tik tada, kai internetinis verslui kurtas puslapis yra visas sutvarkytas iš vidaus. Paliktos klaidos ar trūkumai veda prie sunkesnio rezultatų siekimo, o kartais, ir jo nebuvimo. Išorinis puslapio optimizavimas atgalinėmis nuorodomis yra pradedamas tik optimizavus puslapį iš vidaus. Atmintina, kad vidinę svetainės ar kito projekto būklę, tvarkingą naudinga sukurti iš karto. Kiekvienas specialistas – puslapių kūrėjas naudoja savo kurtus kodus ar šablonus. Kitam specialistui perėmus darbus yra gan sudėtinga atrasti klaidas, tai užtrunka, kas žinoma, kainuoja papildomai. Kokybišką internetinį puslapį galima vertinti pagal Google Analytics kelis kriterijus:

 • Vartotojų atmetimo rodiklis;
 • Vidutiniškai jų praleistas laikas puslapiuose;
 • Kiek vartotojų sugrįžta atgal į puslapį;

Atmetimo rodiklis

Šis rodiklis parodo, kaip į Jūsų internetinį puslapį reagavo vartotojas. Tik apsilankius puslapyje ir atsijungus, atmetimo rodiklio procentas auga. Tam gali įtakoti Jūsų puslapio turinys, todėl vartotojas nemato prasmės užsibūti ilgiau. Naudinga atminti, kad pats geriausias atmetimo rodiklis yra nuo 20 iki 35-40 procentų. Jei jis didesnis, verta pagalvoti už informacijos papildymą.

Laiko vidurkis,

kurį puslapyje turėtų praleisti yra 1,5 min. ir apie 2-3 minutes. Žinoma, kad kai kuriais atvejais sudėtinga pritraukti vartotojų dėmesį tokiam laikui, bet pasistengus – įmanoma viskas.

Grįžtančių atgal

į puslapį klientų vidurkis turėtų siekti daugiau nei 25 procentai. Jei šie rezultatai yra kitokie, nei pateikti, verta susidomėti svetainės būkle ir turiniu.

Visus šiuo rodiklius galima pasitikrinti Google siūlomame įrankyje – Google Analytics. Ko gero, kiekvienas save gerbiantis internetinio puslapio savininkas turėtų naudoti bent šį įrankį analizės atlikimui.

Pabaigai

Kaip iš pateiktos informacijos galėjote suprasti, atgalinių nuorodų nauda verslui yra didelė. Todėl naudinga jas ne tik kurti, bet ir stiprinti. Ir pastiprinti nuorodas galima kuriant naujas nuorodas, tik nukreipiant linką į jau esančią grįžtamąją nuorodą. Silpnos nuorodos, paieškos sistemų „botų“ nėra laikomos tinkamomis, neretai ir „spaminėmis”. Praėjus tam tikram laikotarpiui, 12 ar daugiau mėnesių, tokios nuorodos tiesiog išnyksta. Tačiau, stiprinamos nuorodos ne tik turi išliekamąją vertę, jos kuria puslapio autoritetą paieškoje, didina lankomumą ir suprantama, augina pardavimus.

Jei dar nesukūrėte puslapio nesate įsigiję domeno, verslas tik mintyse, naudinga pasidomėti kokie parduodami domenai su jau buvusia ar esančia istorija. Brangesnis domenas, bet su istorija garantuoja didesnį pakilimą toje pačioje srityje.

Pradėkite atrasti – SEO.itturas.lt