Konsultavimas

SEO konsultavimas

Kas yra SEO konsultavimas? Papasakosiu.

Kartą, subrendo mintis įsteigti įmonę ir susikurti elektroninę parduotuvę. Ketinau prekiauti įvairiais daiktais ir prekėmis, kurios reikalingos buičiai, tai buitine technika, mobiliais ir išmaniaisiais telefonais ir dar daugybe kitomis prekėmis. Svetainės kūrėjai paklausė ar Jums reikalingas SEO konsultavimas? Paklausiau, kas ten per daiktas ir ką jis atlieka, pasiklausiau jų išsamų pristatymą ir atsakę, kad ačiū, kol kas nedomina, išskubėjau namo, bet mintyse užstrigo, kad tai gali man pagelbėti ir net labai.

Grįžęs namo, apie tai negalvojau ir po kurio laiko pamiršau, kad yra toks konsultavimas, kuris gali padėti ištobulinti svetainę ir padėti iškelti mano svetainėje esančią informaciją. Tik vedant svetainės darbus prie užbaigimo, IT specialistai vėl priminė, kad yra tokios SEO paslaugos, kurių pagalba, per tam tikrą laiką, mano svetainės informaciją paieškos sistemoje aptiks ne vienas ir ne du interesantai, todėl dar kartą išklausęs jų pasakojimą apie tokios paslaugos naudą išskubėjau namo. Tik šį kartą, grįžęs iškarto sėdau prie kompiuterio ir pradėjau domėtis, kas yra seo paslaugos, kaip jos atliekamos, jei jautį už ragų griebti pačiam ir kokios subėga išlaidos, jei paslaugas atlieka specialistai.

Taip pat skaitykite:

SEO paslaugos – kaip supratau, ilgalaikės paslaugos, už kurias dar reikia mokėti ne vienkartinį mokestį, bet su specialistais atsiskaityti kas mėnesį sutartą sumą, kas man buvo labai keista, kad už kažkokias nematomas paslaugas privalėčiau mokėti ir dar kas mėnesį. Todėl specialistų pasiūlymą dėl SEO konsultavimo paslaugos ir konsultavimo atmečiau ir ne mažai pasiskaitęs ir pavartęs informacijos apie rūpimas paslaugas nusprendžiau, kad tokie specai man nereikalingi, jei tik ir ieško būdų kaip mane nugręžti. Kaip nusprendžiau, taip ir padariau, SEO paslaugos ėmiausi pats. Juk SEO paslaugos kainos nėra vienas litas per mėnesį. Už mano elektroninės parduotuvės SEO optimizavimą taip vadinami specialistai užsiprašė po 1500 litų +PVM ir taip kas mėnesį mokant net 12 mėnesių. Ar galite pagalvoti? Man tokie skaičiai buvo protu nesuvokiami… Apsisprendžiau galutinai, kad ir pats galiu pabūti specu tuos 12 mėnsių ir neišleisdamas nė vieno lito.

Po informacinių šaltinių pavartymo supratau, kad nieko sudėtingo čia nėra, kaip du pirštus į rozetę 🙂 Supratau, kad man bus reikalingi tekstai apie mano paslaugas ir tik tiek žinių. Nesu kvailas ir be fantazijos, todėl griebiau rašinėlių dėliojimo ir rašymo. Per diena, pripyškinau gal kokius 10 ar daugiau tektų, jau nebepamenu, prisimenu tik tiek, kad nuotaika buvo labai nuostabi ir pakyli, juk dirbau darbą savo verslo sėkmės labui, o įkvėpimas neleido net pailsėti. Tekstus pyškinau vienas po kito, pasileidau savo mėgstamą muziką ir taip, prie kompiuterio ir tektų rašymo smaginausi iki vakaro. Vakare, batareikos truputėlį jau nusėdo, mintys darėsi vis mažiau rišlesnės, todėl nusprendžiau, kad kaip pradžiai, turimų tekstų turėtų užtekti, nes buvau susikoncentravęs ties viena sritimi – kompiuteriais. Nusprendžiau darbus susiskirstyti į grupes ir taip jas kelti palengva, nes laiko turiu ir atskirai.

Kad Jūs žinotumėte, kiek man teko apdoroti informacijos. Sužinojau, kad yra toks SEO auditas ir paslauga SEO optimizacija, kad ji taip kaip ir aukščiau įvardintos paslaugos ir apie tai, jog tik jų pagalba galiu sulaukti daugiau lankytojų svetainėje ir dar labiau padidinti pardavimus. Skaitydamas bloguose patalpintą informaciją ir forumuose diskusijas pradėjau trinti rankomis, kaip aš čia greitai optimizuosiu savo svetainę ir be jokių mokesčių.

Taigi, turiu daug SEO tekstų, galvojau ir šypsojausi, kad apšoviau visus SEO paslaugas siūliusius nepatikrintus specialistus. Surinkau visus tekstukus, prilipdžiau prie laiško IT specialistams ir išsiunčiau. Po kurio tai laiko, gal 10 ar 20 minučių gavau atsakymą į savo elektroninį laišką, specialistai teatrašė tik, kad gerai, patalpinsime ir prilipdė didelę šypseną. Perpratau juos, pagalvojau apie juos, kad jie suprato, jog imsiuosi pats SEO optimizavimo ir kelsiu savo svetainę. Kitą dieną, po mano tekstų išsiuntimo gavau laišką, kad tekstai sėkmingai patalpinti. Pradėjau trinti rankomis, džiūgauti ir galvoti, taip Jums specai ir reikia. Neorėjote ir nepasiūlėte protingai žemiškos kainos, tai dabar gailėkitės…

Slinko dienos, o aš patenkintas vis rašinėjau tekstus, o specai juos įkeldavo į el. parduotuvę. Tik kažkaip keistai jaučiausi, nes kaip nemačiau savo rezultatų paieškos sitemoje taip nemačiau, o tekstų privariau gal kokius 40-50. Todėl bet kokiu atveju turėjo būti rezultatai, nieko nesuprantu, galvojau. Juk ir back linkus dariau ir nukreipimus iš blogų ir komentuodavau daug kur po straipsniais, kaip ir kalbama ei rekomenduojama SEO optimizavimas skiltyse internete.

Nepatikėsite, nuotaikos dėl svetainės optimizavimo blėso, nes praėjus 6 mėnesiams dar nemačiau ir nebuvau pastebėjęs jokių svetainės kilimo požymių. Teoriškai, viską dariau labai gerai, viską pagal planą, bet SEO optimizavimas nesisekė, kažkas buvo ne taip. Tada pradėjau pykti ant GOOGLE sistemos, nes pradėjau austi mintį, kad jis specialiai taip daro tam, kad tik užsisakyčiau jo siūlomą adwords reklamą, bet mano išdidumas neleido šito daryti, todėl nesinaudojau jokia išorine svetainės reklama, išskyrus skelbimus ir postus Facebooke.

Susipažinau su tokiu vienu bičiuku, kuriuo tapome labai gerais draugais ir vieną dieną aš jo paklausiau, kodėl neveikia mano svetainės SEO optimizacija? Turėdamas laiko, jo skyrė ir mano problemoms. Po kurio tai laiko, jis manęs paklausė, kas man darė svetainės optimizacijos darbus, jam atsakiau, kad aš ir jis pradėjo garsiai ir nuoširdžiai kvatoti, net iki ašarų. Paklausiau jo, kas čia tokio, kas blogai, juk viskas atlikta nepriekaištingai, patalpinti tekstai ir išorinės nuorodos, bei postai su komentavimu. Kai mano draugas papasakojo kas buvo daroma negerai, tik tada supratau, kad visos mano surinktos medžiagos apie SEO paslaugas ir optimizavimą yra tik teorija, o ką ir kaip daryti išmano tik ilgalaikę patirtį turintys specialistai. Todėl pradėjau labai gailėtis ir save graužti, kad praradau tiek sau ir svetainei brangaus laiko ir labiausiai pykau, kad atmečiau visus pasiūlymus, kai buvo siūlomas SEO konsultavimas.

SEO konsultavimas man labai padėjo, nes mane konsultavo, jau gerai pažystamas draugas, kuris tiksliai ir aiškiai atliko visus darbus ir ką manote, po 3 mėnesių pasirodė pirmieji darbų daigeliai, o po pusmečio, didžioji dauguma raktų (sužinojau ir tokį žodį) atsirado neblogose pozicijose, o po metų, mano internetinės svetainės prekyba vos nepadvigubėjo, nes pilnai buvo atliktas ir užbaigtas SEO optimizavimas. Štai ką reiškia laiku priimtas SEO konsultavimas. Nuo to momento, ne visada taip ryžtingai vertinu savo jėgas tose srityse, kuriose esu visiškai žalias.

Išvada, pasitikėjimas savo jėgomis ne visada veda prie sėkmės ir kai kuriais atvejais bei situacijose – būtina pasiklausti konsultacijos tų specialistų, kurie profesionaliai išmano savo darbą ir nesugaišite savo brangaus laiko. Mano atveju ir Jūsų visu, jei skaitote šį straipsnį, padėti gali ne Jūsų asmeniniai sprendimai, bet SEO konsultacijos.