Paslaugos kaina

Kas yra SEO paslaugos? Mano istorija.

SEO paslaugos kaina

paslaugos kaina - optimizavimas_seoTuriu savo verslą, užsiimu vertimo paslaugomis Lietuvoje ir Anglijoje. Sekasi neblogai, biurus turiu beveik kiekvieno miesto centre, moku brangiai ir tai truputėlį mane erzina, nes klientai pas mus ateina ne todėl, kad turim biurą prestižinėje vietoje, bet pagal skelbimus internete. Turime ir internetines svetaines, tiek UK, tiek LTU. Iš jų naudos buvo mažai, nes, kaip minėjau, klientai ateidavo į jas tik pagal skelbimus. Todėl subrendo reikalas išsiaiškinti, kaip kai kurios svetainės ir jų temos atsiranda paieškos pradžioje, o ne taip kaip mes, mirksta viso informacinio srauto pabaigoje ar net nėra aptinkami GOOGLE paieškos sistemoje. Žinoma, kad tokiais klausimais kreipiausi į specialistus, arba žmonės, kurie taip skelbiasi viename iš prekybcentrių. Jei nuomoja vietą dideliame centre reiškia, kad darbų turi ir yra specialistai, nes uždirba, pagalvojau. Todėl SEO paslaugos specialistų neieškojau internetu, nes dažnai jie būna iš kitų miestų, bet nulėkiau būtent tuos, kuriuos kažkada mačiau vienoje iš prekybcentrio vietų.

Paslaugos

Taigi, specialistai mane priėmė labai nuoširdžiai. Ilgą laiką jiems pasakojau savo svetainių gamybos ir starto pradžios istoriją ir kėliau klausimus, kodėl mano svetainė pačioje paieškos sistemos pabaigoje, o kai kurios temos net neaptinkamos. Bandžiau išsakyti savo mintis ir parodyti savo išprusimą, bet IT specialistai mane nuramino ir neleidę net įsibėgėti pradėjo dėstyti savo žinias bei pasiūlymus. Iš jų kalbos supratau, kad mano svetaines reikalingos SEO paslaugos, kurios trunka ne vieną dieną ir net ne vieną mėnesį. O kainuoja jos, kaip man buvo paskaičiuota po to, kai buvo atliktas 90 eurų kainuojantis SEO auditas, apie 150 eurų kas mėnesį, o SEO paslaugos laikotarpis bus nuo 8 iki 12 mėnesių. Nesu kvailas, skaičiuoti moku, ir per metus paslaugų suskaičiavau net už 1738 eurus.

Kiek kainuoja paslauga

SEO paslaugos kaina 1738 eurai, kvaili Jūs ar ką, pagalvojau, bet savo mintis nuslopinau ir toliau klausiausi ale SEO specialistų kalbų. Mane pradėjo stebinti tai, kad jie, už kiekvieną klaviatūros paspaudimą pradėjo prašyti pinigų. Neva SEO auditas kainuoja 90 eurų, konsultacijos dar apie 100 ar 200 ir taip toliau. Atrado melžiamą karvę, pagalvojau, iki galo išklausęs ką gali specialistai ir SEO paslaugos padėkojau jiems ir išėjau. Nesąmonės, vėl pagalvojau ir sėdęs į automobilį išvykau namo.

Ar galime patys iškelti?

Kaip jau minėjau, mano verslas jau klestėjo, pinigų neskaičiavau, bet tokių paslaugų, kokiam gavau pasiūlymą, jų tikrai neketinau išleisti. Todėl genamas minčių viena po kitos, į galvą atėjo geniali mintis, kad SEO paslaugas sau susiteiksiu pats 🙂 Moku ieškoti ir apdoroti informaciją, todėl tai, ką pasakojo SEO specialistai aš pasidarysiu ir pasieksiu visai nesudėtingai. Taigi, grįžęs namo, sėdau prie savo kompiuterio, nes žmona buvo užėmusi stacionarių ir pradėjau rinkti informaciją SEO tema.

Informacijos internete, ką gali ir kaip veikia SEO paslaugos buvo labai daug, pradžioje net pasimečiau, bet palengva palengva apsipratau ir pradėjau skaitinėti. Po kelių rimtų straipsnių, kaip galvoju aš pats ir kelių blogų bei susirašinėjimų forumuose apsidžiaugiau ir išsišiepiau iki ausų. Manęs nepadūrino specai, pagalvojau ir dūšioje tapo ramu, kad visas aprašytas SEO paslaugas aš lengvai galėsiu įgyvendinti ir vienas.

Saviveikla

Kad Jūs žinotumėte, koks išprusęs aš jaučiausi po kelių mėnesių, kuriuos skyriau būtent informacijai apie paslaugas SEO srityje paieškai, apdorojimui ir žinoma, virškinimui. Turėdamas ir taip daug darbų vertimuose, per du mėnesius sužinojau ir apie, kokia SEO paslaugos kaina ir apie optimizavimą, paslaugas bei jų subtilybes. Tad vieną dieną apsisprendžiau, kad jau esu tinkamai pasiruošęs ir mano svetainės SEO optimizacija gali būti pradėtas.

SEO optimizavimas, kaip buvau prisiskaitęs, susideda iš kelių etapų ir gan lengvai įgyvendinamas. Todėl pasijungiau savo lakią fantaziją ir worde pradėjau dėlioti savo mintis vertimų tema, kurios vėliau virto unikaliais tekstais, kaip buvau apsišvietęs dėl optimizavimui reikalingų įrankių. Per dieną privariau apie 20 tekstų vertimų temomis bei jų subtilybėmis, kol galų gale, vakare, šiek tiek “nupušau”, išvargau ta prasme ir visas rašliavas metęs į šoną išlėkiau prie ežero pailsėti.

Svetainių administravimas

Savo vertimų svetainių administravimu užsiimu pats, nes buvau apmokytas, kaip ir ką reikia daryti norint jose patalpinti tekstus ar atnaujinti, arba tiesiog susikurti naują skiltį. Nieko daug nemokėjau, bet pagrindus žinau. Todėl, palengva, neskubėdamas, mėnesio bėgyje, į abi svetaines, tiek Lietuvoje, tiek UK sudėliojau ir patalpinau savo 20 unikalių tekstų. Šoviau du zuikius, nes lietuviškus tekstus verčiau į anglų kalbą ir jie labai tiko mano angliško internetinio puslapio informacijos atnaujinimui.

Pagaliau, SEO optimizacija mano svetainėms padaryta ir dabar ramiai galiu laukti rezultatų. Pagal rekomendacijas forumuose, retkarčiais atlikau “back” linkus į savo svetainę, komentuodavau po tam tikrais straipsniais, palikdamas ten savo nuorodas bei komentarus. Viduje, džiūgavau, kad ir aš galiu būti specu ir užsiimti SEO optimizacija už didelius pinigus 🙂 Žinodamas, kad svetainės temų kėlimui reikalingas laikas, todėl nesukdamas sau galvos iš vykau į Angliją, kad suderinčiau dar kelis darbinius reikaliukus ir atsikvėpčiau nuo to varginančio SEO, kur išsunkia visas mintis po tekstų rašymų.

Asmeniniai pasiekimai

Kelionės metu buvau patenkintas savimi, džiūgavau ir su draugais dalinausi patirtimi, kaip atlikau sau labai gera darbą, sutaupiau nemokėjęs už SEO paslaugos kainą, kuri neatitiko realybės, todėl gyriausi, kad sutaupęs, geriau tuos pinigus investuosiu į dar vieno vertėjo samdymą UK. Juk SEO paslaugos kaina buvo nemaža, todėl investavęs į darbuotoją iš Lietuvos, ateityje gavau labai daug grąžos.

Dienos slinko, mėnesiai bėgo ir taip suskaičiavau, kad nuo savo saviveiklinės SEO paslaugos pradžios praėjo geri aštuoni mėnesiai. Ar galite įsivaizduoti? Per didelį savo užimtumą buvau pamiršę ir visus savo svetainių patikrinimus, kaip jos ten su temomis, ar jau aukštai iškilo ir kaip jos atrodo. Prie pc sėdėjau visą dieną, net iki vėlumos, ieškojau visų savo patalpintų temų paieškoje ir ką manote? Po pamatytų rezultatų buvau nusivylęs, kodėl? Mano temų, GOOGLE paieškos sistemoje nebuvo nė vienos. Kad ir kiek beieškojau ir kiek atlikau užklausimų, jokios informacijos apie savo svetaines neradau. Net pyktelėjau, nes nesupratau, kodėl viskas taip, o ne taip kaip aš noriu.

Antras pagalbos prašymas

Žinoma, nuėjau pas specialistus, bet šį kartą ne tuos, kur buvau, buvo gėda, bet kitus, kurie taip pat siūlėsi padėti. Taigi, vėl po tam tikro mano pasakojimo ir svetainių apžiūros nusišypsojo ir paklausė, kokioje įmonėje buvo atlikta SEO optimizacija. Susigėdau ir pasakiau, kad jau nebe pamenu, kad kažkokie “pacukai” darė, mažai mokėjau ir tiek. Pasijuokę specialistai man pasiūlė savo paslaugas. Pasakė, kad pirma reikia atlikti SEO analizę, kad matytų tikrą situaciją, o po to gali optimizuoti ir mano svetainę. Už visas SEO paslaugas ir konsultacijas bei optimizavimą jie užsiprašė 435 eurus kas mėnesį, juos mokant visus metus, tai yra 12 mėnesių, kiekvieną mėn. po 435 eurus. Nereali suma pagalvojau ir pradėjau derėtis. Po ilgų diskusijų, IT specialistai sutiko nusileisti iki 377, nes mano svetainės jau veikia ilgus metus, tik nėra optimizuotos, o ir raktai Lietuvoje nėra labai konkurencingi, stipresni Anglijoje, tai UK puslapį palikome vėlesniam laikotarpiui.

Kaip manote, SEO optimizacija ką davė man? Man davė pamokančios patirties, kad ne viską žinai ir gali padaryti jei apie tai perskaitai straipsnyje ar forumuose. O istorijos pabaiga tokia. IT specialistai, su kaupu viršijo savo pažadus, kad visos SEO paslaugos bus įgyvendintos. Dabar mano svetainės raktai randasi GOOGLE paieškoje TOP 1-3 pozicijose, klientų padaugėjo apie, bijau pameluoti 60-70 procentų, todėl galiu sakyti, kad su vertimais jau nebespėju suktis ir nusisamdžiau dar 5 papildomus vertėjus ir pasirašėme paslaugų sutartį su tais IT specialistais dar vieną, kad jie iškels bei optimizuos mano vertimų puslapį ir UK. Žinoma, kaina ten ženkliai didesnė, bet manau, kad mano investicijos ir vėl atsipirks.
Kaip sakė viena žinoma moteris: „Jei nerizikuosi ir į kelnes nepridėsi“.

SEO paslaugos – auksinis raktelis į sėkmę versle

seo_paslaugosAr galite įsivaizduoti savo gyvenimą be interneto? Gyvenantiems šiuolaikišką gyvenimą ir koja kojon žengiantiems su naujausiomis technologijomis, greičiausiai, kad net viena diena be interneto gali atrodyti kaip amžinybė, nes jame informacijos ieško ne tik fiziniai asmenys dėl vienokios ar kitokios paslaugos, bet ir verslo atstovai, internete semiasi žinių dėl tam tikro verslo optimizavimo subtilybių arba jame ieško būsimų verslo partnerių. Beveik visi interneto vartotojai informacijos ieško taip vadinamose paieškos sistemose, kurios ir suteikia ar pasiūlo visą informaciją apie paslaugas ar ieškomas prekes. Todėl, įmonių buvimas paieškų sistemose tapo ypač svarbus, kaip buratinui – auksinis raktelis nuo sėkmės šalies durų. Tokiems svarbiems įmonių poreikiams tenkinti, jų vadovai ieško būdų, kaip jų įmonių paslaugos ar prekės galėtų atsirasti sėkmę nešančiose aukštose paieškos sistemos pozicijose ir šioje vietoje, jiems padėti gali SEO paslaugos specialistai.

Tie įmonių vadovai ar individualūs asmenys, kurie domisi SEO paslaugomis, kaip jos atliekamos ir kiek jos kainuoja jau žino, ką reiškia trumpinys SEO, bet tiems, kurie apie tai sužinojo neseniai galime informuoti, kad SEO, anglų kalboje – Search Engine Optimization, kas išvertus į mūsų kalbą – aukščiausių internetinio puslapio pozicijų paieškos sistemose siekimas. Todėl visi, kurie nori būti aptinkami kuo aukštesnėje internetinės paieškos sistemoje, renkasi įmones, kuriose teikiamos SEO paslaugos, o didelę patirtį turintys specialistai gali nemokamai pakonsultuoti nuo ko tos paslaugos prasideda.

Klysta tie, kurie galvoja ar tikisi, kad SEO paslaugos kaina turėtų būti maža. Todėl siūlome pasinaudoti logika ir paskaičiuoti, kiek Jums galėtų kainuoti GOOGLE adwords reklama ir palyginti, koks yra skirtumas, kai investuoji į reklamą, bet pasibaigus lėšoms ji nustoja veikti, ar efektyvesnė investicija, po kurios, optimizuota svetainė ir norimos paslaugos išlieka tose pozicijose, kuriose tam tikros paieškos temos atsiduria paieškos sistemos viršūnėje. Taigi, sėkmingi verslininkai ir jų dauguma renkasi investiciją, po kurių jų paslaugos ar siūlomi produktai atsiranda aukštose pozicijose paieškos sistemoje.

SEO optimizacija, kas tai ir kam ji reikalinga, kokia paslaugos kaina? Taigi, SEO optimizacija naudojama kaip techninis įrankis, kad paieškos sistemų varikliukai greičiau ir paprasčiau aptiktų Jūsų siūlomų produktų ar paslaugų informaciją, ją apdorotų ir pateiktų ją paslaugų vartotojams ir ieškotojams pačiose aukščiausiose paieškos rezultatų pozicijose. Nuo to ir priklauso kiekvienos įmonės pardavimų sėkmė. Todėl vadovai, kurie nori optimizuoti savo įmonės pardavimus ir padidinti pardavimų ar populiarumo procentą, renkasi SEO optimizaciją. Ji nukreipiama į tam tikrų frazių – raktinių žodžių optimizavimą, iškėlimą į paieškos aukščiausias pozicijas tam, kad į Jūsų svetainę užeitų ir paslaugomis domėtųsi būtent tie žmonės, kuriems ir yra aktualiausios Jūsų paslaugos ar produktai, nes vartotojai, dažniausiai pasirenka būtent tuos pasiūlymus, kurie yra pirmieji. Ne visi turi kantrybės ilgai išbūti milžiniškame GOOGLE informaciniame sraute, todėl būti tarp lyderių ar būti lyderiu paieškos sistemoje yra labai svarbu. Būtent todėl ir yra labai svarbu, kad visa informacija apie įmone ir jos teikimas paslaugas atsidurtų lyderiaujančiose pozicijose, todėl SEO optimizacija – pagrindinis raktas į Jūsų verslo plėtojimo ar pardavimų didinimo sėkmę.

Neteisinga kryptimi galvoja tie, kurie mano, jog tokios paslaugos yra labai paprastos ir lengvai atliekamos, todėl turėtų paklausyti specialistų patarimų. Internetinėje erdvėje patalpintas svetainės ar įmonės informacinis turinys, pats iš savęs negeneruoja ir neįtvirtina svetainės SEO optimizavimo. Visus svetainės optimizavimo procedūrų darbų eiliškumą žino tik SEO paslaugos specialistas. Todėl manyti, kad vien tik teksto ar informacijos patalpinimas internetinėje svetainėje jau duos rezultatų – klaidingas. Kaip ir namo statybos prasideda nuo pamatų pylimo, taip ir internetinės svetainės, kurti privalomos nuo pagrindų. Tai ne tik logotipo patalpinimas ir svetainės dizaino suderinimas, ji kaip namas, viskas privalo būti suderinta iš pagrindų. Į tai įeina ir dizaino darbai, ir derinimas, ir žinoma, SEO paslaugos svetainės viduje, bet, dažnas svetainių užsakovas apie SEO nieko nežino, o kūrėjai neužsimena, nes nori kuo greičiau atlikti darbus ir už tai gauti atlygį. Todėl būsimiems klientams dėl svetainės gamybos norėtume patarti, kad svetainės kūrimo paslaugos užsakymo stadijoje visada prašykite, kad į Jūsų svetainės gamybą būtų įtrauktos ir SEO paslaugos. Juk turėti tik svetainę, apie kurią nėra informacijos paieškos sistemose, nenaudinga, nes ja galėsite džiaugtis tik patys. Tada kyla klausimas, ar negeriau džiaugtis kitų svetainėmis, prieš tai, tuščiai neišleidus pinigų.

Nuo ko priklauso SEO paslaugos kaina?

seo paslaugos kainaMūsų paslaugų sferoje, kai paskambina klientas, pagrindinis ir dažniausias klausimas būna toks: „kokia SEO paslaugos kaina?“ Į kurį, atsakyti akimirksniu yra labai sudėtinga, todėl, kad kiekviena internetinė svetainė, taip pat kaip ir teikiamos paslaugos yra skirtingos, jų konkurencija ne tik rinkoje bet ir internetinėje erdvėja taip pat yra skirtinga, todėl tik po tam tikros atliktos rinkos analizės įmanoma įvardinti paslaugos kainą ir pateikti pasiūlymą klientams.

Taigi, prieš pradėdami klausinėti paslaugos teikėjų apie kainas, paslaugų atliko trukmę bei kokybę ir garantijas, pirma pasiruoškite ir Jūs. Susidėliokite savo tikslus ir terminus, bei apsvarstykite savo biudžetą, nes SEO paslaugos kaina nėra stabili ir fiksuota. Jei vieniems klientams pakanka iškelti vieną ar kelis raktus paieškos sistemoje, tai kitų klientų poreikio spektre, 20 raktinių žodžių gali būti tik pradžių pradžia. Todėl, dėl šios priežasties skiriasi ir paslaugų įgyvendinimo įkainiai.

Dažniausiai, Lietuvos rinkoje pasitaiko mėnesinis mokestis už SEO paslaugas. Ką tai reiškia ir kokia SEO paslaugos kaina ir kaip ji apskaičiuojama? Į pasiūlymo pateikimo pradžią įeina Jūsų užklausimo detalės, tai yra, kokia svetainė, kokia tema, kokiomis temomis norite būti aptinkami po SEO optimizavimo paslaugos ir kokie aktualiausi raktai Jums svarbūs. Suprantama, kad pasirenkant kuo daugiau raktinių žodžių ar frazių, tuo paslaugos įkainiai didėja, nes su kiekvienu raktu, pradedant Jūsų svetainės vidinę optimizaciją, dirbama individualiai ir posakis, už ką privalau mokėti, jei Jūs nieko nedirbate – labai klaidingas. Taip, sutinkame, kad SEO paslaugos nėra tas objektas, kuris plika akimi matomas, nes žiūrėdami į savo svetainę, Jūs matote vaizdą tik iš monitoriaus pusės, bet net negalite įsivaizduoti, kaip viskas vyksta ir kokie darbai atliekami iš kitapus monitoriaus, kai specialistai jungia tam tikrus kodus, padaro atitinkamus ir labai svarbius nukreipimus, bei sutvarko visas svetainėje esančias nuorodas iš vidaus. Taip, tai nematoma, bet tokie darbai atliekami būtent tam, kad Jūsų svetainės optimizavimas būtų profesionalus ir kas svarbiausia – kokybiškas.

Pasvarstykite, kaip atrodytų namo statymo darbai ar jau užbaigimo darbai, jei pamatai būtų supilti ar sumontuoti nekokybiškai ir ar pigiai, namo savininkas galėtų atitaisyti nekokybiškus statybininkų darbus. Taip ir su internetinėmis svetainėmis. Jei svetainės kūrėjai, darbų pradžioje galvojo tik apie svetainės dizainą ir pinigų už darbus paėmimą, suprantama, kad vidinė jos optimizacija atlikta nebuvo, o tai reiškia, kad tokios svetainės SEO optimizavimo kaina bus visai kitokia, nei tos, kurios iš anksto jau buvo ruošiamos ar paruoštos iš vidaus išorinio optimizavimo darbų atlikimui.

Taigi, SEO paslaugos kaina yra individuali nepriklausomai nuo to, kokio dydžio yra įmonė atsiuntusi užklausimą ir kokios jos finansinės galimybės. Tokių paslaugų kainos svyruoja nuo 30 litų už vieno rakto iškėlimą, arba bendrą sumą – nuo 100 iki kelių tūkstančių per mėnesį, visą paslaugos atlikimo laikotarpį. Tai reiškia, kad įmonė, kuri užsisakė paslaugas svetainei, sutartą SEO paslaugos kaina mokės kiekvieną mėnesį, kol bus atliekamos paslaugos.

Nustokite ieškoti, pradėkite atrasti – SEO paslaugos kaina – individualus susitarimas.

Susisiekite ir mes Jums pateiksime geriausią pasiūlymą.

MB IT turas