SEO paslaugos, kokia patirtis?

SEO paslaugos, kokia patirtis?

Prieš gerą dvidešimt metų, gal ir meluoju, prieš kokius penkiolika, jei kas manęs būtų paklausęs, kas tai yra SEO paslaugos ir ką su jomis daryti, būčiau tik gūžtelėjęs pečiais ir nuteisęs „protingą“ veido „miną“ ir atsakęs, kad reikia dar pagalvoti. Šiuo klausimu buvau visiškai „žalias“, todėl jokiu būdu nebūčiau atspėję ar net logiškai išmastęs, kokią naudą duoda SEO paslaugos.

Papasakosiu Jums istoriją, kaip aš susipažinau su paslaugomis keistu pavadinimu ir kokią gavau asmeninę naudą ir kokias išvadas man teko padaryti.
Taigi, dar prieš 15 metų pradėjau domėtis internetinėmis gudrybėmis, svetainėmis, jų kūrimu. Tada, tokios informacijos buvo labai mažai, kalbu apie spausdintinę, todėl man pačiam tekdavo ieškoti, todėl bandžiau panaudoti naujausią informacijos šaltinį Lietuvoje – GOOGLE. Nusprendžiau kurti elektroninę prekybą. Visa tokia informacija buvo gaunama tik anglų kalbą, o tuo tarpu, kaip mano anglų kalbos žinios buvo visiškai nulinės, pabandžiau susirasti ir GOOGLE vertėją, kad man pagelbėtų su tekstais ir info vertimu. Ieškojau informacijos apie SEO optimizavimą.

seo_paslauga_patirtis

Tuo metu, sėdėdamas prie kompiuterio dėvėdavau akinius, kitaip tariant, buvau ačkarikas, bet ne tame esmė. Užsimečiau savo akinius ant nosies ir pradėjau ieškoti informacijos apie internetines paslaugas. Tiesą sakant, nesitikėjau atrasti tiek daug informacijos, net nustebau. Suprantama, kad atradau ir išsisaugojau man labiausiai tinkančią, nes vėliau teko ją versti į lietuvių kalbą ir kas svarbiausia, dar ir perskaityti. Todėl, nieko nelaukęs „nėriau“ į informacines gelmes.

Radau labai daug blogų, komentarų ir net ilgų straipsnių apie tai, kas yra SEO paslaugos ir kaip jos atliekamos. Neslėpsiu, sužinojau labai daug, todėl apie tai pasidalinsiu ir su Jumis, nes nesu tas lietuvis, kuris slepia informaciją nuo kitų, kad nebūtų aplenktas 😉

Iš įvairiausių informacinių šaltinių sužinojau, kad tam, jog mano internetinė parduotuvė būtų surandamas pagal tam tikrų prekių užklausimą, būtina atlikti du veiksmus, tai yra, pirma, optimizuoti svetainę iš vidaus, o antra, pradėti optimizavimą ir iš išorės. Informacija buvo pateikiama, todėl nemačiau sunkumų ją verčiant ir skaitant. Perskaitęs beveik visus šaltinius, kuriuos tik pavyko man atrasti, o tai truko apie kelis mėnesius, aš nusprendžiau imtis savo sukurtos svetainės optimizavimo darbų.

Kaip buvo rekomenduojama forumuose ir straipsniuose, aš kibau į SEO tekstų rašymo procesą ir per savaitę, nepatikėsite, prirašiau daugiau nei 30, todėl buvau labai savimi patenkintas. Dar perskaičiau, kad reikia susirasti ar susikurti kelis blogus. Ir ką, ėmiau ir susikūriau kelis, primėčiau ten tekstų, padariau labai daug nukreipimų į savo e-parduotuvę. Po to, prikomentavau su nukreipimais visokiausiuose forumuose, bloguose ir dar pats nebepamenu, kur 🙂 Žodžiu, prišiukšlinau visą internetinę erdvę vien tik tam, kad tik mano šauni elektroninė parduotuvė ir jos temos iškiltų, kaip rekomenduoja SEO specialistai.

Nepatingėsiu pasigirti, kad apie 6-8 mėnesius, mano galvoje sukosi vien tik SEO paslaugos, o jei konkrečiau, tai mintys, kaip greičiau iškelti savo prekybinę bazę. Todėl dėjau visas pastangas ir tekstukus „štampavau“ vieną po kito. Savo svetainėje jau mačiau daugiau tekstų, nei prekių, todėl labai tikėjausi didelės sėkmės. Mano visi blogai ir kitų savininkų blogai buvo sausakimši nuo mano pastangų, tai yra tekstų ir nukreipimų į e-parduotuvę. Bet, nepatikėsite, laikas bėgo, bet rezultatų vis nemačiau. Atrodo, kad viską padariau kaip pagal vadovėlį, bet nesupratau, kodėl mano visi darbai buvo niekiniai, nes mano parduotuvė, ne tik, kad nerodė jokių požymių paieškos sistemoje, bet ir išvis, nebuvo aptinkama GOOGLE.

Bėgant laikui ir nematant rezultatų, pradėjau pykti. Gal ne tiek ant savęs, bet ant GOOGLE sistemos, kuri, kaip galvojau, galvoja tik apie savo pajamas iš reklamos ir jos paslaugos pajamų. Sukau galvą, kas negerai, ką padariau ne taip ar ne tam, bet, priežasties niekaip nepavyko atrasti, o mano prekyba internetu stovėjo vietoje, nes niekas nematė, nei mano prekių, nei paslaugų. Ir kaip nepykti? O dienos vis bėgo, bet rezultatų taip ir nemačiau. Todėl, vieną gražią dieną nusprendžiau apsimesti pirkėju ir nulėkti pas specialistus, kurie teikia SEO paslaugas.

Buvau jaunas ir sumanus, todėl iš anksto pasiruošiau klausimus specams ir SEO žinovams, buvau gerai pasiruošęs 😉 Taigi, nulėkiau į vieną iš įmonių, kuri siūlė paslaugas, kurių man taip reikėjo ir parodžiau savo kurtą produktą – elektroninę parduotuvę. Na, specialistai liko patenkinti, aptarėme kelis techninius klausimus, bet svarbiausia, kad gavau slaptą galimybę apklausti juos apie SEO paslaugas ir sužinoti labai daug ir nepatikėsite…

Grįžęs namo, po slaptos misijos ėmiausi darbų, kurie, nustebau net aš pats, rezultatus rodyti pradėjo po savaitės. Todėl, buvau dar labiau įkvėptas savo verslo idėjų ir minčių dėl įgyvendinimo.

Prisipažinsiu, klydau dėl vienos savo minties. Buvau naivus tik dėl to, kad maniau, jog pasiskaitęs straipsnius, žurnalus ar forumus, galiu atlikti visus darbus. Žinoma, paskaitęs kaip įsukti medvaržtį ar sienoje padaryti skylę drėlės pagalba, būtų vieni niekai. Bet SEO paslaugos ir visi tie internete aprašyti veiksmai nėra niekai. Tai atima ir laiko, ir visą dėmesį tik tam tikrų darbų atlikimui, kuriuos galvoji, kad darai teisingai 🙂

Mano išvada, kad niekada nereikėtų pasitikėti tik straipsnių ar forumų patirtimi ar rekomendacijomis, nes kai kuriose srityse, nepakanka tik teorijos, bet reikalinga ir praktika. Todėl, SEO paslaugos privalomos ir rekomenduojamos, kad jas atliktų tik specialistų komanda, kuri turi ne tik žinių, bet ir ilgametės patirties!

SEO paslaugos – ne tik verslui, bet ir kiekvieno IT specialisto tikslas.